Skip to main content

Просуваємо легальне терапевтичне використання та наукові дослідження психоделіків в Україні.

04 травня 2023
Початок о 9:00 за київським часом
Мова: English та Українська (синхронний переклад)
Міжнародна науково-практична конференція

Психоделічно асистована терапія в лікуванні посттравматичних станів

міжнародний досвід та перспективи впровадження в Україні
На заході, який транслювався українською та англійською мовами, закордонні експерти світового масштабу розповіли про міжнародну практику застосування психоделічно асистованої терапії та висвітлили результати останніх клінічних випробувань. Відомі українські психіатри та науковці звернули увагу на вітчизняний контекст, а ветерани поділилися власним досвідом терапії.
Організатори
Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лiсова Поляна» МОЗ України
Громадська організація «Українська асоціація психоделічних досліджень»
Чому це важливо?
Війна несе тяжкі наслідки для психічного здоров’я українців. Одними з перших це відчувають військові через значні психологічні навантаження, пов’язані зі службою. При цьому поширені методи терапії — традиційна психотерапія та антидепресанти — ефективні лише в половині випадків.
Міжнародна науково-практична конференція «Психоделічно асистована терапія в лікуванні посттравматичних станів: міжнародний досвід та перспективи впровадження в Україні» має на меті поінформувати спеціалістів у сфері психічного здоров’я, військових, ветеранів та офіційних осіб держави про переваги й недоліки використання психоделічно асистованої психотерапії (ПАТ) — як методу подолання проблем психічного здоров’я, який офіційно визнано проривним в західних країнах та про який мало відомо в Україні.
Для кого
Фахівці у сфері психічного здоров’я, включаючи психологів, психіатрів і психотерапевтів; ветерани; військовослужбовці; фахівці з держ. управління і особи, які визначають політику та приймають рішення у сфері охорони психічного здоров’я.
Більше про спікерів конференції
Відкриття
Др. Рік Доблін
Засновник та виконавчий директор міждисциплінарної Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS), американської некомерційної організації, яка працює над підвищенням обізнаності та розуміння психоделічних речовин з 1986 року.
Dr. Robin Carhart-Harris
Психолог і нейробіолог, професор, керівник Центру психоделічних досліджень медичного факультету Імперського коледжу Лондона. Координував перше клінічне дослідження псилоцибіну у Великобританії. Під наставництвом професора Девіда Натта досліджував вплив псилоцибіну та MDMA через МРТ та МЕГ скани мозку.
Аманда Фейлдинг
Засновниця Beckley Foundation (UK) та «Королева свідомості» за журналом New Scientist. Саме вона ініціювала новаторські дослідницькі проекти з використання псилоцибіну для подолання депресії і нікотинової залежності, дослідження зображення мозку та впливу псилоцибіну та МДМА на церебральне кровопостачання, дослідження про вплив канабісу на творчі здібності, тощо.
Марі Косімано
Директорка Відділу Фасилітації Центру психоделічних досліджень і дослідження свідомості Джонса Гопкінса. Спеціалістка з координації досліджень, навчання фасилітаторів та проведення психоделічних сесій. Провела понад 450 сесій..
Др. Інгмар Горман
Клінічний психолог та співзасновник Fluence, освітньої компанії, яка навчає основам психоделічно асистованої терапії фахівців з психічного здоров’я.
Анна Ст. Гор
Лікар первинної ланки HVMA, почесний сертифікований психоделічний терапевт, член Boston Psychedelic Research Group.
Др. Бен Сесса
Психіатр-нарколог і старший науковий співробітник Імперського коледжу в Лондоні, спеціалізується на психотерапевтичних ефектах медичного канабісу, МДМА та псилоцибіну.
Др. Хенрік Юнгаберле
Директор фонду MIND Foundation (Німеччина). Він є дослідником, науковим підприємцем і автором у сфері охорони здоров’я, психоделіків і психотерапії.
Фредеріке Мекель Фішер
Швейцарська психотерапевтка, авторка книги "Therapy with substance"
Таня де Йонг
Співзасновниця та виконавча директорка благодійної організації з питань психічного здоров'я Mind Medicine Australia
Доповіді зарубіжних експертів
Др. Девід Натт
Професор нейропсихофармакології та директор лабораторії нейропсихофармакології у Відділі наук про мозок Імперського Коледжа Лондона. Працював головою Комітету з Питань Зловживання Наркотиками та у Комітеті з безпеки лікарських засобів, Комітеті з наркотиків Національної служби охорони здоров'я та Науково-дослідній раді Міністерства оборони Великобританії.
Др. Ерік Верметтен
Психіатр, працює з ветеранами як стратегічний радник з досліджень у Військовій службі психічного здоров’я Міністерства оборони Нідерландів та Національного центру психотравм ARQ.
Др. Керен Царфаті
Кліничний директор проекту Open Access у рамках MAPS та Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю, який надає допомогу у терапії з використанням MDMA для 50 учасників у п'яти державних лікарнях Ізраїлю.
Маркус і Ембер Капоне
Засновники американської некомерційної організації Veterans Exploring Treatment Solutions (VETS), яка надає ресурси, проводить дослідження та підтримує інтереси ветеранів спецоперацій США, які шукають психоделічної допомоги.
Др. Ольга Чернолоз
Нейропсихолог, спеціалістка з психофармакології, професорка Оттавського університету (Канада)
Доповіді українських експертів
Ксенія Возніцина
Директор державного закладу Центр психічного здоров'я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України.
Владислав Матреницький
Кандидат медичних наук, лікар-психотерапевт, засновник Центру психотерапії, психосоматики та психоделічної медицини Експіо.
Олег Чабан
Психіатр. Завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії медико-психологічного факультету Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
Віктор Досенко
Доктор медичних наук. Патофізіолог, генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України
Учасники панельної дискусії
Джон Любекі
Ветеран армії США, учасник клінічних досліджень MDMA-терапії для лікування ПТСР.
Станіслав Гібадулін
Позивний “Хітмен”, спецпризначенець ЗСУ, що позбувся ПТСР за допомогою ПАТ.
Джессі Гулд
Засновник проекту Heroic Hearts Project, некомерційної організації, що займається розробкою психоделічно асистованої терапії для військових ветеранів.
Кейт Абрахам
Ветеран, служив у повітряному десанті Армії Великобританії. Директор Heroic Hearts Project UK.
Девід Фасцінато
Ветеран, служив солдатом піхоти в Збройних Силах Канади, а також ніс службу в команді по роботі з місцевими партнерами в Афганістані. Директор Heroic Hearts Project Canada.
Олексій Скиртач
Офіцер-психолог, ветеран АТО. Олексій має успішний досвід проходження в Україні терапії із застосуванням ібогаїну.
Дякуємо за підтримку
Американська некомерційна організація, яка займається підтримкою українських жертв війни.
Американська некомерційна організація, що має на меті допомогти українським дорослим і дітям вилікуватися від травми, спричиненої війною.
Українська некомерційна організація, яка впроваджує інноваційні технології й практики для подолання психічних травм, заподіяних війною.